Продолжуваат судирите меѓу Азерјбеџан и Ерменија, Русија се нуди да организира мировни преговори


Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Ерменскиот министерка за одбрана Шушан Степанјан напишала дека тензиите во регионот Нагорно Карабах и денес се прилично високи. „Ситуацијата на линијата на ...
| | веќе видена | слични

Силите на Азербејџан и етничките Ерменци до одметнатата област Нагорно Карабах во петокот ги продолжија судурите, но најавите за преговори во Москва влеваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Азербејџанското Министерство за одбрана соопшти дека интензивните судири во Нагорно Карабах продолжиле во текот на претходното деноноќие, а ерменските сили ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменија и Азербејџан денес потврдиле дека нивните министри за надворешни работи ќе патуваат во Москва на разговори, соопштило руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Азербејџанската армија ја продолжува операцијата за ослободување на нејзините територии, јавува Агенција Анадолија (АА).Министерството за одбрана на Азербејџан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 185 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 180 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 147 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат судирите меѓу Азерјбеџан и Ерменија, Русија се нуди да организира мировни преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: