АД ЕСМ незаконски распоредува синдикални претставници, велат од ССЕРИ


Раководството на АД ЕСМ (ЕЛЕМ) врши постојан и континуиран притисок преку своите раковдни лица врз членовите на Самостојниот синдикат на работниците во ...
| | веќе видена | слични

Владата не отстапува од намерите дека ќе мора да се намалат 20 отсто од вработените во администрацијта. Тоа во своето телевизиско гостување вчера уште еднаш го ...
| | веќе видена | слични

Една и пол година по формирањето, Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците сѐ уште е во фаза на просторно консолидирање и кадровско ...
| | веќе видена | слични

И во најновиот извештај на Европската Комисија (ЕК) за реформскиот напредок на Македонија кон ЕУ, слаба точка останува реформата на јавната администрација. Во ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за информатичко општество и администрација, денеска министерот Јетон Шаќири и претседателот на Синдикатот на работниците од управата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕСМ незаконски распоредува синдикални претставници, велат од ССЕРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: