Eдинствено Кратово во моментот без активни на Ковид-19

13 копии
5 копии

Вообичаено во понеделник бројот на новозаразени од коронавирус паѓа, поради тоа што паѓа и бројот на тестирани за празници и викенди оти јавните лаборатории не ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани (62, 68 и 88 години) и еден тетовец (73 години) починаа како резултат од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за нерационално потрошените над 500 илјади евра европски пари, бараат од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ денеска протестираше против незаконското трошење ...
сите 352 | | | веќе видена

Ако состојбата со коронавирусот продолжи да се влошува, Комисијата за заштита од заразни болести и министерството за здравство во понеделник ќе и предложат ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 55 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје против Грузија го игра значајниот четврт ...
сите 283 | | | веќе видена

Тестирањето на вакцините врз луѓе во борбата против Ковид-19, каде волонтерите намерно би се заразиле со коронавирус, наскоро би можело да стане реалност, ...
сите 150 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 27 | | | веќе видена

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Eдинствено Кратово во моментот без активни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: