Власта се плаши да прифати јавен обвинител на предлог на опозицијата, нема да може да си ги тераат криминалите, вели Стоилковски


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е потоната во криминал, рекет, корупција и неправда. 4 години народ страда. 4 години бизнисот се рекетира. 4 години пракса за да се добие нешто е да се ...
| | веќе видена | слични

Предлогот Добрила Кацарска да стане Уставен судија не ги изненади оние кои објективно и добро ги познаваат приликите во македонското правосудство, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска како судија на Основниот Кривичен суд – Скопје по дискутабилниот избор на предмети за кои во јавноста постоеја тврдења за ...
| | веќе видена | слични

- Дали персоналните решенија се соодветни и колку тие се причина за намалената доверба во судот?  Судскиот совет, вчера едногласно го изгласа предлогот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во своето гостување на Телевизија Сител во однос на спроведувањето во затвор на Гордана Јанкуловскаво ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев во денешното гостување во вестите на Сител рече дека пресудата за случајот со набавката на „мерцедесот“ е ...
| | веќе видена | слични

Откако и формално судијката Добрила Кацарска стана кандидат на Судскиот совет за пополнување на празното столче во Уставниот Суд на Република Македонија се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 378 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта се плаши да прифати јавен обвинител на предлог на опозицијата, нема да може да си ги тераат криминалите, вели Стоилковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: