Заев се надева на средба со Борисов до 10-ти ноември, ЕУ амбасадорот очекува реформи


Реформите во владеењето на правото клучни за напредокот на евроинтегративниот пат. Во очекување на стартот на пристапните преговори со ЕУ, новиот евроамбасадор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Според претседателот Стево Пендаровски, Гоце Делчев е и „македонски револуционер“, кој се борел за „нашата држава“, но и „борец за бугарската кауза“?! По ...
| | веќе видена | слични

Словенија ќе продолжи да ја поддржува Северна Македонија на патот кон полноправно членство во Европската Унија, истакна претседателот на Словенија, Борут ...
| | веќе видена | слични

Република Словенија ќе продолжи да Ве поддржува на патот кон полноправно членство во Европската Унија и на тој пат не треба да постојат неправедни условувања ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамки на официјалната посета на претседателот на Република Словенија, Борут Пахор на Република Македонија, претседателите Пендаровски и Пахор ...
| | веќе видена | слични

Словенија продолжува целосно да ја поддржува Северна Македонија за нејзин напредок и полноправно членство во ЕУ, изјави словенечкиот претседател Борут Пахор. ...
| | веќе видена | слични

Почестен сум што можам да Ви се обратам и ја користам оваа прекрасна пригода за да ви ги пренесам изразите на искрено пријателство и посебна наклонетост на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 320 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се надева на средба со Борисов до 10-ти ноември, ЕУ амбасадорот очекува реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: