Заев се надева на средба со Борисов до 10-ти ноември, ЕУ амбасадорот очекува реформи


Реформите во владеењето на правото клучни за напредокот на евроинтегративниот пат. Во очекување на стартот на пристапните преговори со ЕУ, новиот евроамбасадор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Според претседателот Стево Пендаровски, Гоце Делчев е и „македонски револуционер“, кој се борел за „нашата држава“, но и „борец за бугарската кауза“?! По ...
| | веќе видена | слични

Словенија ќе продолжи да ја поддржува Северна Македонија на патот кон полноправно членство во Европската Унија, истакна претседателот на Словенија, Борут ...
| | веќе видена | слични

Република Словенија ќе продолжи да Ве поддржува на патот кон полноправно членство во Европската Унија и на тој пат не треба да постојат неправедни условувања ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамки на официјалната посета на претседателот на Република Словенија, Борут Пахор на Република Македонија, претседателите Пендаровски и Пахор ...
| | веќе видена | слични

Словенија продолжува целосно да ја поддржува Северна Македонија за нејзин напредок и полноправно членство во ЕУ, изјави словенечкиот претседател Борут Пахор. ...
| | веќе видена | слични

Почестен сум што можам да Ви се обратам и ја користам оваа прекрасна пригода за да ви ги пренесам изразите на искрено пријателство и посебна наклонетост на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 588 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и Законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 449 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 149 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 184 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 108 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се надева на средба со Борисов до 10-ти ноември, ЕУ амбасадорот очекува реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: