Битиќи: Предвидено е намалување на персоналниот данок во ИТ секторот од сегашните 10 отсто на 0 отсто

3 копии

Македонскиот ИКТ сектор во последните три години бележи постојан раст во број на компании и вработени, раст на извозот, на профитот и приходите, покажува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во петокот во Владата беа презентирани четвртиот сет на предлог мерки за помош и поддршка на бизнис заедницата која е значително оштетена од корона вирус ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
| | веќе видена | слични

Агенција за економско-правна поддршка, Про Агенс – Скопје на својот Фејсбук профил објави дел од владините предлог мерки од четвртиот сет за поддршка на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во следниот четиригодишен период ќе се обезбедат повеќе даночни поволности и финансиска поддршка за компаниите, пишува во објава на фејсбук-профилот на ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе обезбеди 300 милиони евра финансиска поддршка за домашни и странски инвестиции, а с екоја година поддршката ќе се зголемува за 25 проценти. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Оваа индустрија е најбрзорастечка во земјава, која ги вработува најмладите и најпрогресивните граѓани. Сите овие показатели, сметаат од Комората, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ тврдат дека синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, бил да се тестира во лабораторијата на болницата на 26 октомври и ...
сите 254 | | | веќе видена

Сoединетите американски држави вчера поставија нов црн рекорд по бројот на нови случаи на коронавирус за еден ден – 100.233, што е најмногу од почетокот на ...
сите 939 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 119 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Предвидено е намалување на персоналниот данок во ИТ секторот од сегашните 10 отсто на 0 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: