Ципрас: Мицотакис им должи извинување на Грците

2 копии

Поддршката на Грција за Кипар, за „воведување конкретни санкции за лица и субјекти инволвирани во континуираните нелегални активности на Турција во кипарската ...
| | веќе видена | слични

Владата на Киријакос Мицотакис на неодредено време одложува три ратификации на договори со Северна Македонија, кои произлегуваат од Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половина Грци, односно 66 отсто изразуваат загриженост за пандемијата на Ковид-19 во земјата, додека пак 74 проценти се убедени во неопходноста да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ратификациите на договорите со Македонија не се итни, вели претседателот на грчкиот Парламент Константинос Тасулас, одговарајќи на соопштението од СИРИЗА, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дилемата самозаштита или карантин ја постави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во неговата нова телевизиска порака до граѓаните во која говореше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчките власти од засега нејасни причини денеска ја одложија ратификацијата на неколку билатерални договори за соработка со Македонија кои произлегуваат и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас оцени дека земјата е во критична фаза во борбата против коронавирусот.Toj изјави дека грчкиот народ треба сериозно ...
| | веќе видена | слични

Не постои никакво прашање околу ратификацијата на договорите со Македонија, изјави портпаролот на грчката, Влада Стелиос Пецас, одговарајќи на прашањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 383 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 98 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Мицотакис им должи извинување на Грците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: