Заев: Нашиот случај е добар пример изнаоѓање решенија преку дијалог

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
| | веќе видена | слични

Потребно е зајакнување на капацитетите на институциите за справување со евентуален нов бран од корона епидемијата. Една од најголемите слабости во општеството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Охрид започна 11-тата по ред дводневна Меѓународна научна конференција „Евроатланските вредности на Балканот“ што се организизира од Факултетот за ...
| | веќе видена | слични

Од исходот на претстојните избори во САД, може да зависи и решавањето на некои се уште отворени прашања на Балканот, велат познавачи на приликите за Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Подготвеноста на државата и институциите за справување со евентуален нов кризен бран предизвикан од епидемијата на коронавирусот беше меѓу темите на дискусија ...
| | веќе видена | слични

Балканското „буре барут", како што многумина го нарекуваа, мора да остане во историјата, а сите земји во регионот посветено да се сосредоточиме кон заедничките ...
| | веќе видена | слични

Заедничките евроатлански вредности претставуваат основен сегмент и суштински двигател на меѓусебно приближување на државите од балканскиот регион и надминување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Северна Македонија, која како држава веќе застана рамо до рамо со сите членки на најмоќната воено-политичка алијанса на светот, со што ги исполни 50% ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 185 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 180 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 147 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нашиот случај е добар пример изнаоѓање решенија преку дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: