Две лица повредени откако со мотор излетале од патот

4 копии
3 копии
2 копии
2 копии
10 копии

На 21.09.2020 во 17.49 часот во СВР Битола било пријавено дека во базен во круг на фабрика на ул.„Орде Чопела“ во Прилеп бил пронајден удавен Г.М.(56) од ...
| | веќе видена | слични

Она што во последните години стана помодарство, превозот со електрични тротинети може да биде и опасен. Тоа го покажува случајот вчера на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Тројца турски државјани биле повредени во Кичевско додека извршувале работни задачи, по што биле пренесени во боница во Огрид. Според привавеното, вчера во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Украина е регистриран рекорден број на новоинфицирани со коронавирус за еден ден – 3833 лица, објави Советот за национална безбедност.Украина претходно на ...
сите 659 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 282 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Битола се одржа протест против полициската бруталност.Повод за протестот е инцидентот од пред два дена кога полицајци претепаа тројца битолчани од ромска ...
сите 142 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 209 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 306 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица повредени откако со мотор излетале од патот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: