Македонија одумира на рати - еве веќе 30 години


5 копии
4 копии

Индексот на човечи капитал на Светска банка во земјава во периодот 2010 – 2020 година се зголемил од 0,54 на 0,56, но сепак е понизок споредено со просекот во ...
| | веќе видена | слични

Индексот на човечки капитал на Светската банка во Македонија изнесува 0,56 во 2020, што претставува мало зголемување во споредба со 2010, кога изнесувал 0,54. ...
| | веќе видена | слични

Според Индексот на човечки капитал, дете родено денес во  Македонија ќе достигне 56 проценти од својот потенцијален човечки капитал кога ќе порасне, во ...
| | веќе видена | слични

На младите луѓе во регионот на Европа и Централна Азија им се даваат можности, кои им се потребни за да израснат во продуктивни возрасни лица, благодарение на ...
| | веќе видена | слични

На младите луѓе во регионот на Европа и Централна Азија им се даваат можности, кои им се потребни за да израснат во продуктивни возрасни лица, благодарение на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 220 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија одумира на рати - еве веќе 30 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: