СЗО:Ова не е последната пандемија, светот мора да биде подготвен

Тој ги повика земјите да инвестираат во јавното здравство. „Ова нема да биде последна пандемија“, рече Тедрос на брифинг во Женева, објави Ројтерс.Тој истакна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потенцијалните долгорочни последици од Ковид-19 сè уште не се познати, особено кога станува збор за деца кои се опоравиле од болеста, изјави директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии
4 копии

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, предупреди дека Ковид-19 не е последната пандемија. Тој порача дека земјите мора ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Светската здравствена организација (СЗО) во четвртокот се пожали на „недостаток на солидарност“ и ги повика суперсилите да преземат „лидерство“ во справувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 181 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО:Ова не е последната пандемија, светот мора да биде подготвен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: