Здравството најдобро и најлошо за Македонците, а судството најдобро за Албанците

Скопје, 10 ноември - Институтот за демократија (ИДСЦС) и Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), ги истражи мислењата на граѓаните за работата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку месеци, имавме вест која потврдува дека владата има нешто над 100 отсто рејтинг, еве денес тоа ни го покажуваат и македонските независни агенции ...
| | веќе видена | слични

Над половината македонски граѓани се задоволни од првите 100 дена работење на владата. 54% се изјасниле позитивно во врска со ова прашање во анкетата ...
| | веќе видена | слични

Мнозинството македонски граѓани на генерално ниво ја одобруваат работата на Владата, иако има разлики во поддршката за конкретни владини политики и проекти. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравството најдобро и најлошо за Македонците, а судството најдобро за Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: