Размислувањата на Мерлин Монро не се размислувања на глупава русокоса: „Ако треба да бидам симбол на нешто, повеќе би сакала да бидам симбол на секс отколку за нешто друго“

Иконскиот статус на Мерилин Монро е еднаков само на нејзиниот меланхоличен слој, што ја турна најголемата ѕвезда на Холивуд до трагичен крај. Но, освен што се ...
| | веќе видена | слични

Од здравствени проблеми, различни желби од партнерот, страв од перформанси и губење на ерекција до природен изглед на недостаток на желба што доаѓа со возраста ...
| | веќе видена | слични

 Им се случува дури и на најдобрите – оној момент кога почнувате да се сомневате во себеси и сопствените способности. Се чувствувате беспомошно, како да не ...
| | веќе видена | слични

Ако забележите дека вашиот партнер во последно време се однесува невообичаено или се извинува за мали работи, нешто дефинитивно крие од вас. Обрнете внимание ...
| | веќе видена | слични

 Пријателите постојано се жалат дека не ве гледаат и им недостигате. Се чувствувате изгубено кога партнерот не е со вас. Да се биде вљубен е прекрасно и ...
| | веќе видена | слични

Сексот, за жал, не е секогаш пријатен. Ова особено важи за паровите кои штотуку започнале да ја градат својата врска. Понекогаш е потребно време да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 369 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 435 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Размислувањата на Мерлин Монро не се размислувања на глупава русокоса: „Ако треба да бидам симбол на нешто, повеќе би сакала да бидам симбол на секс отколку за нешто друго“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: