Тонат економиите на три европски земји поради пандемијата

2 копии

Пандемијата на корона-вирусот силно ја погоди Германија каде што во вториот квартал од оваа година се бележи најголем пад на вработеноста од обединувањето на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во компаниите контролирани од државата во Белорусија оваа недела се приклучија на штрајковите. Масовните протести поради нерегуларните избори, без ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од милион работни места беа создадени во Канада од јуни до јули, што е знак дека е во тек економското закрепнување. Институтот за истражување на „АDP“ ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија периодов најмногу се бараат општи работници, продавачи, шивачи, хигиеничари и келнери. Овие податоци се објавени на веб страницата на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на нови побарувања за бенефиции за невработеност во САД повторно надмина еден милион минатата недела, објави Министерството за труд во четвртокот. ...
| | веќе видена | слични

Уште 1,1 милион невработени американски работници поднесоа барање за надомест поради невработеност минатата недела, соопшти Одделот за труд денеска, една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тонат економиите на три европски земји поради пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: