Преговори за формирање влада, нејасно дали ќе се оди на училиште


Некогаш помалку некогаш повеќе, но изминатава недела има и тоа колку многу теми што доминираат во печатените и електронските медиуми. Заврши темата дали Заев ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Највисоките раководства на СДСМ и ДУМ синоќа на седници го поддржаа договрот за формирање ново парламентрано мнозинство и коалициска влада со четиригодишен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ одржа седница на Централниот одбор на партијата во хотелот „Холидеј Ин“ во Скопје, на која треба да се донесат одлуки за кадровски решенија по случениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговори за формирање влада, нејасно дали ќе се оди на училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: