Конрад Мареј е обвинет за убиство на Мајкл Џексон

Конрад Мареј, лекарот на Мајкл Џексон, е прогласен виновен за убиство од небрежност. Докторот, кој беше обвинет дека намерно му овозможил на кралот на попот пристап до пропофолот, откако слушнал дека поротата го прогласува за виновен останал сосема мирен и не покажал никаква реакција. Поротата, која била составена од пет жени и седуммина мажи, одлуката ја донела врз основа на исказите на повеќе од 49 сведоци, а, исто така, ги зела предвид и различните докази кои биле приложувани на судењето кое траеше шест месеци. До изрекувањето на казната, поточно до 29 ноември, Мареј ќе биде одведен во притвор без можност за кауција.
| | веќе видена | слични

Американската телевизиска куќа NBC во петок ќе емитува документарец за смртта на Мајкл Џексон во кој ќе станува збор за тоа какви биле неговите последни моменти. Во документарниот филм детално се разработени познатите и непознатите детали кои довеле до смртта на кралот на поп музиката, пишува NBC, а особено се нагласени изјавите на докторот Конрад Мареј, кој од судот беше осуден за убиство на Мајкл Џексон. Според судот, Мареј е виновен за убиство од небрежност бидејќи на „Џеко“ му дал преголема доза на лекот пропофол. „Те молам, те молам Конрад, дај ми малку млеко. Само моето млеко може да ми помогне да заспијам“ - ова биле последните зборови на Џексон според доктор Мареј. Покојниот пејач терминот „млеко“ го користел токму за лекот пропофол, изјави докторот Мареј, кој на Мајкл му ја дал смртоносната доза после која отишол до тоалет, а кога се вратил, го затекнал безживотното тело на Џексон, пренесуваат американските медиуми.
| | веќе видена | слични

Конрад Мареј, некогашниот личен лекар на Мајкл Џексон, кој беше прогласен за виновен за неговата смрт, тврди дека последно нешто што рекол Џеко било: Те молам, дај ми малку млеко! Докторот Мареј тврди дека Џексон притоа мислел на вистинско млеко, туку на седативот пропофол.
| | веќе видена | слични

Покојниот пејач барал млеко кога сакал пропофол, откри докторот Конрад Муреј, кој му го дал силниот седатив кој на крајот го убил поп кралот, поради што докторот беше осуден. Имено, тој откри дека последните зборови на Џексон биле: "Ве молам, може ли да добијам млеко?". Американската телевизиска куќа "NBC" овој петок премиерно ќе прикаже документарец за смртта на Мајкл Џексон. Во филмот детално се разработени познатите и непознатите детали кои довеле до смртта на кралот на поп музиката, притоа фокусирајќи се на изјавите на докторот Конрад Муреј (58). Судот пред два дена го прогласи Муреј за виновен за убиство од небрежност бидејќи му дал на Џексон многу силна доза од седативот Пропофол од која и тој починал.
| | веќе видена | слични

Покојниот пејач барал млеко, а мислел на пропофол, откри Конрад Мари. Силниот седатив на крај го уби Мајкл Џексон, а докторот Мареј го осудија за убиство од небрежност. Американската телевизиска куќа NBC во петок ќе емитува документарец за смртта на Мајкл. Во филмот детално се разработени познатите и непознатите детали кои го довеле до смрт кралот на поп музиката, а ќе се концентрира и на изјавите на докторот Мари поради кои судот го прогласи за виновен за убисто на Мајкл. Тој е виновен бидејќи на пејачот му дал преголема доза на силниот седатив пропофол од кој Џексон починал. - Те молам, те молам Конраде дај ми млеко. „Единствено мое млеко“ кое ќе ми помогне да заспијам, тоа се според Мареј последните зборови на Џексон. Покојниот пејач изразот млеко го користел кога сакал пропофол, откри Мари кој на Џексон му ја дал смртоносна доза и отишол во тоалет, а кога се вратил го пронашол пејачот мртов, тврди докторот.
| | веќе видена | слични

Докторот Конрад Мареј, кој завчера беше прогласен за виновен за смртта на поп-иконата Мајкл Џексон, е уверен дека неговата жалба ќе биде успешна Тој моментално престојува во затворот со зголемен број чувари во Лос Анџелес, наменет за злосторници што и се делумно познати на јавноста, откако му беше одбиена кауција. Пресудата беше донесена откако поротниците одлучуваа во времетраење од девет часа. Од одбраната на Мареј тврдат дека дефинитивно ќе поднесат жалба на пресудата за убиство без умисла, но прво ќе ја почекаат казната за обвинението, која поротата ќе ја досуди на 29 ноември. Иако докторот беше целосно скршен од пресудата, тој е убеден дека неговата жалба ќе успее, велат од неговиот адвокатски тим. - Тоа што е најважно во моментов е да се го спречиме престојот на Мареј во затворската ќелија. Моментално нашиот фокус е насочен на тоа, а понатаму ќе ја подготвуваме и жалбата - изјави Ед Шерноф, главниот адвокат на Мареј, за Си-ен-ен. Конрад беше личниот лекар на починатиот Џексон, кој постојано го ...
| | веќе видена | слични

Лекарот Конрад Мареј, личниот лекар на покојниот поп пејач Мајкл Џексон, со одлука на поротата бил прогласен за виновен за убиство од негрижа. Мареј бил најмен да се грижи за Џексон за време на неговите припреми за серијата повратнички концерти кои требало да се одржат во 2009 година. Бил осуден за убиство од негрижа, така што на пејачот му дал прекумерна доза од анестетикот пропофол, кој Џексон во комбинација со други седативи го земал поради проблеми со спиењето. Лекарот за време на судењето, кое траело седум седмици, тврдел дека е невин и признал дека на Џексон му дал доза пропофол како би му помогнал да заспие, а неговите адвокати за време на судењето нагласиле дека пејачот е самиот одговорен за својата смрт, бидејќи без знаење на лекарот зел дополнителна доза од лекот заедно со други седативи, што било фатално. Обвинителите го обвиниле Мареј за негрижа во лечењето на Мајкл, бидејќи во неговата куќа чувал опасен лек, не ја следел неговата состојба, одлагал да повика брза помош и не им кажал на лекарите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конрад Мареј е обвинет за убиство на Мајкл Џексон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: