Затворањето на „Еуростандард банка“ го разниша банкарскиот сектор


Загрижени граѓани рано утрово застанаа пред „Еуростандард банка“ ,стравуваат дека нивните скромни заштеди ќе пропаднат. Нервозно, со изгубени погледи, бараат ...
| | веќе видена | слични

До нашата редакција во текот на денешниот ден пристигна емаил во кој оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје го обвинуваат системот кој како што ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните во земјава продолжија да им веруваат на домашните банки. Нема никакви повлекувања на депозити, и покрај пропаѓањето на Еуростандард банка, на која ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови од црната за нас среда се изнаслушавме како банкарскиот систем е стабилен и како сите процедури се во функција на заштита на капиталот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без малку илјада штедачи поделени во за сега три групи почнаа да се самоорганизираат со цел, како што велат да ги остварат своите права откако на 12 август ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките повикуваат на обединување за да се организираат и да се претстават пред сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките, преку писмо до медиумите повикуваат на обединување за да се организираат и ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на „Еуростандард банка“, дел од штедачите се очајни, па денеска упатија апел до медиумите да го објават нивниот повик на оние 780 штедачи кои ...
| | веќе видена | слични

Се огласија 780-те штедачи на Еуростандард банка, чии штедни влогови надминуваат сума од 30 илјади евра, што значи дека нема целосно да бидат обесштетени, туку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворањето на „Еуростандард банка“ го разниша банкарскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: