Зошто некои пациенти полесно, а други потешко се борат со коронавирусот?


Научниците ја решија најголемата мистерија поврзана со коронавирусот. Истражување работено со заболени од коронавирусот покажува дека нашиот имунолошки систем ...
| | веќе видена | слични

Претходните истражувања за антитела на коронавирус, протеини во крвта кои го штитат организмот од последователни инфекции, сугерираат дека тие би можеле да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Филипински министер тестиран е позитивно за коронавирусот пет месеци по првото дијагностицирање, соопштија денеска властите додека експертите испитуваат дали е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првичните информации за заштита од нова инфекција беа извлечени од новите препораки , објавени на почетокот на август, во кои се вели дека „оние кои имале ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот научник Гордан Лауц објасни дека во ширењето на коронавирусот има позитивни вести и дека е многу важно истражувањето спроведено во шведскиот ...
| | веќе видена | слични

„Заклучивме дека SARS-CoV2 може многу брзо да мутира за да се прилагоди на условите во кои што се размножува“ - изјавил Лука Чичин-Шаин. Група хрватски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 677 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 399 | | | веќе видена

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
сите 172 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 144 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона почина во средата по срцев удар неговиот дом, а сега стигна неверојатно барање од едно 19 годишно момче. Ова момче преку својот адвокат ...
сите 175 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 297 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 190 | | | веќе видена

Во оваа епизода со Бугарија, најпоасно е тврдењето на Заев и СДСМ дека имаме заедничка историја со Бугарија, бидејќи тоа ни носи најмалку 20 национални ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто некои пациенти полесно, а други потешко се борат со коронавирусот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: