СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

Излекуван штипjанец по втор пат се заразил со коронавирусот. Информацијата ја соопшти директорот на штипската клиничка болница Ален Ѓеорѓијев, кој кажа дека ...
| | веќе видена | слични

Одделението за ортопедија во Штип, како регионален центар за ортопедија кој врши прегледи и прави операции на пациенти од цела Источна Македонија, е едно од ...
| | веќе видена | слични

Нови 15 заболени од ковид 19 во Штип, покажува денешната статистика на Министерството за зравство. Со ова, бројката на заразени од короновирусот од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од еден месец како Штип е на врвот на листата на градови со најголем број заболени во однос на број на жители и скоро секој ден со двоцифрен број на ...
| | веќе видена | слични

На Инфективното одделение во Штип има пациенти од Кочани, Виница, Берово, Свети Николе, Радовиш, но повеќе од половината се од Штип . Вчера и во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Пациент од Штип со ковид-19, кој по лекувањето во Клиничката болница и негативните тестови бил пуштен дома, сега пак е позитивен на вирусот. Од Клиничката ...
| | веќе видена | слични

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
| | веќе видена | слични

Штипјанец по вторпат е заразен со коронавирусот. Првиот пат болеста ја прележал асимптоматски, без поголеми проблеми и во јуни имал два негативни теста. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: