Рекорден пад на економијата во еврозоната од 12,1 проценти


3 копии

Се очекува швајцарската економија да претрпи помалку удари од пандемијата на коронавирусот од другите европски земји, објави „Reuters“, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Економските експерти оценуваат дека растот од 1, 4 проценти на буџетските приходи за јули е добар сигнал дека има подобрувања во фискалните показатели, но не ...
| | веќе видена | слични

Шведска најави рекорден пад на својот БДП од над осум проценти во вториот квартал, иако ги олесни мерките за изолација воведени за борба против епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Доколку се продолжи да се не се враќа ДДВ-то кон стопанството ќе имаат исклучително поголеми приходи од тоа што можеби се надевале. Она што е карактеристично ...
| | веќе видена | слични

Во јули се забележува прв месечен раст на приходите во буџетот од почетокот на КОВИД-19 кризата, со месечен раст од 1,4% во однос на лани. Ова се должи на ...
| | веќе видена | слични

Приходите во Буџетот во јули годинава првпат од почетокот на коронакризата забележа месечен раст, а тоа укажува дека ревитализацијата на економијата се одвива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 258 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден пад на економијата во еврозоната од 12,1 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: