Курбан бајрам во Гостивар: Молитвите во џамија по протоколи, месото од добитокот во кланица

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
| | веќе видена | слични

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Или Мета упати честитка до сите верници од исламска веросиповест, по повод големиот празник Курбан Бајрам, по посетата на седиштето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Молитвата (бајрамскиот намаз) верниците ја направија почитувајќи ги препораките во речиси сите 80 џамии кои припаѓаат на гостиварската муфтинија, а голем дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две седмици велешани за да бидат вакцинирани против Ковид-19 патуваа до Кавадарци. Тие реагираа на ова, по што Владата одлучи и Велес да добие пункт за масовна ...
сите 584 | | | веќе видена

Владата смета дека одвојувањето на Албанија и Северна Македонија не е во ничиј интерес и дека непринципиелноста од страна на ЕУ може да има последици за целиот ...
сите 299 | | | веќе видена

Нашите позиции се кристално јасни, односно мора да се најде заеднички именител и со тоа да им го отвори патот на идните генерации, а решението е во согласост ...
сите 318 | | | веќе видена

Само во текот на вчерашниот ден се вакцинирани 14.976 граѓани. Вкупно 318.793 граѓани изразиле желба да се вакцинираат. Расте интересот за вакцинација на ...
сите 158 | | | веќе видена

Ескалираат судирите меѓу израел и палестина а бројот на загинати и повредени во најновите насилства меѓу двете страни постојано расте..Од рано утринава ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курбан бајрам во Гостивар: Молитвите во џамија по протоколи, месото од добитокот во кланица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: