Промоција на книга за Балканските Египќани од д-р Рубин Земон

8 копии

Почина проф. д-р Трајко Петровски, роден на 18 мај 1952 година. Докторирал во 1997 година на катедрата по етнологија во Универзитетот во Загреб. Преку својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После кратка и тешка болест, денес во Панчево, Србија, почина Лилјана Лазареска, долгогодишен активист во Македонската заедница во Србија. Родена е на ...
| | веќе видена | слични

Во прекрасниот амбиент на Лапидариумот кај Куќата на Робевци во Охрид вечерва беше промовирана книгата „Балканскиот етнички феникс (Историскоетнографски ...
| | веќе видена | слични

Студијата насловена „Балканскиот етнички феникс (Историскоетнографски аспекти за заедницата на балканските Еѓипќани)“ од д-р Рубин Земон, ќе биде промовирана ...
| | веќе видена | слични

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје денеска ќе ја промовира збирката раскази „Нека играат децата“ од младиот македонски автор Денис Бојаров. Промоцијата ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книга за Балканските Египќани од д-р Рубин Земон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: