Физички нападнат и ограбен старец во паркот во Битола

2 копии

Жител на Дебар физички нападнал полициски службеници откако неговиот син бил сопрен со мопед на главната улица во градот. -Вчера во 17.45 часот во Одделението ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На 04.08.2020 во 23.30 часот во Полициска станица за граничен премин Табановце, при вршење на пасошка контрола на излез од Република Македонија, М.Д.(26) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 310 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 232 | | | веќе видена

Со само 5,8% позитивни од вкупниот број на спроведени тестови, Македонија вчера ја забележа една од најпозитивните корона статистики во последните неколку ...
сите 500 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 104 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓа во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет.УХМР ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат и ограбен старец во паркот во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: