ДИК ги објави конечните резултати, новите пратеници ги добија уверенијата

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Според податоците што ги објави ТВ21, изминатиоит, деветтиот по ред парламентарен состав, вкупно потрошил 1.685.922 за патни трошоци, станови, комунални услуги ...
| | веќе видена | слични

Според овие податоци кои ги објави ТВ21, изминатиоит, деветтиот по ред парламентарен состав, вкупно потрошил 1.685.922 за патни трошоци, станови, комунални ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку години актуелна тема станаа патните трошоци на пратениците од македонското собрание, нешто што во јавноста предизвика голема дискусија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 317 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги објави конечните резултати, новите пратеници ги добија уверенијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: