Отворен повик за волонтери на третото издание на Skopje Light Art District

3 копии
2 копии

Црвениот крст на град Скопје ќе започне со теренски активности во насока на справување со најавени топлински бранови. Мобилните екипи составени од волонтери од ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштуваат од Црвениот крст, согласно искуствата од претходните години, мобилните екипи составени од волонтери од Тимот за одговор при катастрофи ќе ...
| | веќе видена | слични

Четири компании доставиле понуди на јавниот оглас за набавка на полуподземни контејнери, што го објави општина Куманово, информираа денеска од одделението за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 285 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 591 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 382 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен повик за волонтери на третото издание на Skopje Light Art District

Од:
До кого (е-маил):
Порака: