Во гостиварскиот регион има 146 активни случаи на Ковид-19


3 копии

 Изминатите десет дена две штипски конфекции направија приватен скрининг на своите вработени, со цел да се утврди колкав број од работниците се заразени со ...
| | веќе видена | слични

За еден месец, во Министерството за внатрешни работи има пораст на бројот на заболени вработени од коронавирус. Евидентирани се вкупно 92 активни случаи, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 час во Австрија е забележан нов значителен скок на новозаразени лица, со 170 нови случаи на коронавирус.Само во Виена се регистрирани 63 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Во Бугарија се регистрирани 330 нови случаи на коронавирус од 6.183 тестирани лица, а седуммина починале.Во истиот период оздравеле 122 лица, објави бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нови 137 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, оздравеа 131 лице, а починаа десет. Здравствените власти, сепак, епидемиолошката состојба ја оценуваат како ...
| | веќе видена | слични

Градската општа болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне со редовни операции и за пациентите кои досега чекаа да бидат ставени на програма. Дневно ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 732 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 493 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат ...
сите 94 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, на својот Фејсбук профил реши да ја пренесе како што самиот ја нарече приказната за Димитар А. Трамп ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во гостиварскиот регион има 146 активни случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: