Подготвуваат 100 милијарди евра: Макрон го најави новиот план за опоравување

Францускиот претседател Емануел Макрон најави донесување на национален план за опоравување од корона кризата вреден најмалку 100 милијарди евра. Тој, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии
5 копии
2 копии

Од следната недела Франција воведува задолжително носење маски во сите затворени простори отворени за јавност, посебно во продавниците, објави премиерот Жан ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон најави усвојување на национален план за закрепнување од коронакризата, во вредност од „најмалку 100 милијарди евра“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвуваат 100 милијарди евра: Макрон го најави новиот план за опоравување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: