Гевгеличанец изгубил контрола и паднал од својот мотор, се здобил со телесни повреди


На 13.07.2020 во 11.40 часот на регионалниот пат село Смоквица – с.Прдејци, гевгелиско, П.И.(19) од Гевгелија, управувајќи мотоцикл „јамаха“, со битолски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 21.07.2020 во 11.05 часот било пријавено дека на регионален пат с.Крупиште – Пробиштип, на крстосница за населба „Ванчо Прќе“, патничко возило „ауди Q8“, со ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајака помеѓу трактор и мотоцикл во ресенско, едно лице било повредено и пренесено во болница со тешки телесни повреди. Според пријавеното, вчера во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Триесет и едногодишник од крушевското село Нерово е полесно повреден при денешната сообраќајна незгода што се случи на автопатот Тетово-Гостивар. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во клупа или пред компјутер. Се уште е неизвесно дали, но и како учениците ќе ја стартуваат годината. На две и пол недели до старто на школската година ...
сите 480 | | | веќе видена

Уставниот суд е независен и самостоен орган на Републиката кој никогаш не зазема страни во ниту еден политички спор. Судот, единствено може во рамките на ...
сите 350 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 408 | | | веќе видена

Народна банка цела година не држеше под строги мерки и не ни дозволуваше да работиме-вели за тв 24 сопственикот на Еуростандард банка Трифун Костовски откако ...
сите 129 | | | веќе видена

Последната анкета за приходите и условите за живеење на Државниот завод за статистика покажува дека повеќе од секој петти жител на државата, или 21,9 проценти ...
сите 205 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гевгеличанец изгубил контрола и паднал од својот мотор, се здобил со телесни повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: