Се удави скопјанец во езерото Младост

7 копии

Во водите на вештачкото езеро вчера доцна попладне, околу 18 часот, се удавил 51-годишниот Т.М жител на Градско. Тој со семејството бил на излет покрај ...
| | веќе видена | слични

Тој со семејството бил на излет покрај езерото, влегол да се излади, но се удавил, а по некое време неговото тело било на површината на водата, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
8 копии

Во сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66). Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера во 11.24 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера на патот во близина на браната на Тиквешко езеро, Д.Н.(19) од с.Возарци, кавадаречко, управувајќи велосипед паднала на коловозот.Од полицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се удави скопјанец во езерото Младост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: