Рекорден број на заразени и излечени во земјава за едно деноноќие


Во Македонија забалежени осум смртни случаи.Во Македонија во последните 24 часа регистрирани 241 нови случаи на корона вирус, а осум лица се починати.Тестирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Жарко Караџовски, членот на Комисијата за заразни болести, во вестите на ТВ21 потврди дека дури по изминати седум дена ќе биде јасно дали предвремените ...
| | веќе видена | слични

Пациентка на 61-годишна возраст, која се лекувала на клиниките во Скопје, е вториот регистриран смртен случај од овој регион, а има и четворица нови позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број на заразени и излечени во земјава за едно деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: