Мицкоски: Сите етнички заедници имаат заеднички проблем, ТОА Е КРИМИНАЛОТ НА ЗАЕВ

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку официјална реакција денеска побара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкопски, да си замине од политиката, откако тој на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски е изгубен во сопствените заблуди, па заборавил и да брои. После 16 часа од поразот, ни срам ни перде, излезе да каже дека победил со два до ...
| | веќе видена | слични

СДСМ реагира на прес-конфренцијата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и во партиско соопштение вели дека Мицкоски повторно го потцени народот. За СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски во своето вклучување на телевизија Сител зборуваше за тоа како ги оценува изминатите 20 дена за изборна кампања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска се обрати од Крушево, потсетувајќи на историјата на ова место, која содржи важни историски ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за независност, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Сите етнички заедници имаат заеднички проблем, ТОА Е КРИМИНАЛОТ НА ЗАЕВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: