Дисциплинска за полицаецот кој удри момче при вршење на редовна служба


Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против двајца вработени во Полициската ...
| | веќе видена | слични

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против С.М. и Д.С., поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За инцидентот во кој советник на министерот Наќе Чулев нападнал началник на Единицата за безбедност на сообраќајот во Тетово, информиран е Одделот за внатрешна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Секторот за внатрешни работи Тетово е пријавен инцидент помеѓу двајца полициски службеници, по што е започната истрага од страна на службата за внатрешна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Скопје во моментов има 1.488 заразени со коронавирус.Според податоците до вчера, Чаир и Аеродром имаат по 171 активен случај, а зад нив е Кисела Вода со 157 ...
сите 494 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дисциплинска за полицаецот кој удри момче при вршење на редовна служба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: