Во Албанија нов рекорд на новозаразени со Ковид-19


4 копии
11 копии

Во светниколската конфекција „Мода“ вкупниот број заразени работници изнесува 53 откри скринигот, кој го направи компанијата. Последните резултати од ...
| | веќе видена | слични

Последните резултати од тестирањето се пристигнати утринава, кои покажаа дека на претходните 45 се додаваат уште осум работници позитивни на Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нови 164 случаи со потврден вирус КОВИД-19 од 1.612 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Свети Николе има 23 нови заразени, а 164 активни, до понеделник ќе бидат затворени фабриките „Мода“ и „Кемтекс“. Од досегашниот скрининг во двете конфекции, ...
| | веќе видена | слични

 Починаа пет пациенти, од кои најмладиот на 35-годишна возраст од Скопје, кој се лекувал во ГОБ „8 Септември". Од крајот на февруари, кога почна епидемијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија нов рекорд на новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: