Тракторист починал откако изгубил контрола над тракторот и се превртел

На 16.07.2020 во 01.00 часот во Полициската станица Карпош, П.Ј.(43) од Скопје пријавил дека на 15.07.2020 околу 23.45 часот во фитнес зона во близина на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
2 копии
2 копии

Во попладневните часови на 15 јули на скопскиот аеродром, при влез во државава, по извршена проверка на 19-годишник од скопското село Бојане, било констатирано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека завчера во 19:30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
сите 154 | | | веќе видена

Згрозен од како што вели, начинот на кој Зоран Заев и ова раководство на СДСМ ја разбира политиката, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвини ...
сите 405 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 64 | | | веќе видена

Рокот за плаќање закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост за 2019 година е продолжен до 18 декември 2020 година, соопшти Министерството за ...
сите 131 | | | веќе видена

Муслиманските верници го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам. По молитвата, верниците го почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Твоите грешки ги плаќа ВМРО ДПМНЕ, а тие резултираа со два изборни пораза на претседателските и на парламентарните избори, а ги загуби и локалните избори во ...
сите 92 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тракторист починал откако изгубил контрола над тракторот и се превртел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: