Тешко повреден косовски државјанин во сообраќајка во Чаир


4 копии

На 23.07.2020 во 22.30 часот на регионален пат Штип – с.Кадрифаково, патничко возило „сеат ибица“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(57) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако со автомобилот удрил во заштитна ограда. -Вчера во 22:30 часот на регионален пат Штип - с.Кадрифаково, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 281 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за ТВ „Клан“ вели дека и власта и опозицијата во Бугарија имаат тврд став кон Македонија, што би значело дека кој и ...
сите 108 | | | веќе видена

Нашата земја е заинтересирана за купување на кинеските вакцини „Синовак“ и „Синофарм“, изјави вечерва министерот за здравство Венко Филипче. А само пред ...
сите 275 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 89 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на данската репрезентација и на премиерлигашот Ливерпул, Даниел Агер, мораше да демантира дека е приведен за време на саботните протести ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден косовски државјанин во сообраќајка во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: