Се реконструира трансформаторската станица „Скопје 4“

2 копии

Од претходните владеења на СДСМ добро ни е познато какви „успеси“ има постигнато оваа партија во енергетиката. Еве за почеток да напоменам неколку: Во 1993год. ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Обнова“ кој што изобилува со проекти од сите области изобилува со проекти од енергетиката со тоа што хидроенергијата е детално застапена во нашата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопје, 30. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридски фирми се наоѓаат на листата на компании кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати, објави денес ...
сите 159 | | | веќе видена

Во изминативе 5 месеци, од март, откако беше прогласена епидемијата на корона вирусот, до крајот на јулисе извршени над 50 илјади прегледи и повеќе од 850 ...
сите 736 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

На 29.07.2020 во 22.16 часот во СВР Скопје, А.Ш.(18) од с.Долно Коњари, скопско, пријавил дека во „Парк на светлината“ на ул.„Васко Карангелевски“, поради ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка до в.д. поглаварот на Исламската верска заедница, ...
сите 145 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 80 | | | веќе видена

Во вечерашната дебатна емисија "Што не е јасно?" на Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, потенцираше дека новиот статут ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се реконструира трансформаторската станица „Скопје 4“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: