Лукаревска: Минималната плата ќе ја покачиме на 20.000 денари


Н адолна ревизија на очекувањат а за просечната стапка на инфлација во земјава и очекуваниот раст на Бруто домашниот производ, покажува Анкетата на Народната ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска учествуваше на настан на Светска банка од висок профил – Тркалезна маса на тема “Политики за поддршка на приватниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во гостувањето на ТВ Сител изрази уверување дека голем број граѓани ги препознале политиките на СДСМ во изминатите три ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Нашата држава има ситуација во која мораме да избереме парламент. Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се одвива ...
сите 487 | | | веќе видена

Комисијата за хартии од вредност на 77-тата седница со која претседаваше претседателот на КХВ, Нора Алити, на Еуростандард Банка АД Скопје – Дирекција за ...
сите 125 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 164 | | | веќе видена

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: Минималната плата ќе ја покачиме на 20.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: