Заев на Сител: Граѓаните да гласаат и да и го дадат патоказот на државата


Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во гостувањето на ТВ Сител изрази уверување дека голем број граѓани ги препознале политиките на СДСМ во изминатите три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на интегративците во интервју за Евроњус Албанија вели дека Заев треба да им се извини на Албанците за навредата која што можеше да се слушне во еден ...
| | веќе видена | слични

Според Aли Ахмети, Зоран Заев треба да се извини за да се олесни комуникацијата меѓу двете партии за евентуално составување на Влада. – Јас би му простил и би ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети во интервју за „Euronews Albania“ бара лидерот на СДСМ Зоран Заев да им се извини на Албанците за објавените разговори кои протекоа во јавноста во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ахмети ќе бара Заев да му се извини и да побара прошка од Албанците во врска со разговорите кои излегоа во јавноста во кои се слушна како Заев вели дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во интервју за „Еуроњуз Албанија“ претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети зборувал околу позициите на ДУИ, за можностите за обединување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 137 | | | веќе видена

Еден од главните приоритети на надворешната политика во следниве четири години е унапредувањето на добрососедските односи, а во таа насока недоразбирањата кои ...
сите 381 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на Сител: Граѓаните да гласаат и да и го дадат патоказот на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: