Ангеловска на тркалезна маса на Светската банка за поддршка на приватниот сектор во Ковид-19

Министерката за финансии Нина Ангеловска учествуваше на настан на Светска банка од висок профил – Тркалезна маса на тема “Политики за поддршка на приватниот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Владите треба да го дадат својот придонес за да го олеснат патот за жените во водењето бизнис, да креираат регулативи и платформи за поврзување кои ќе им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбедува кредитна линија во износ од 20 милиони евра на Шпаркасе Банка Македонија, за кредитирање на локалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) обезбедува 20 милиони евра заем на Шпаркасе банка Македонија за кредити за локални приватни бизниси и корпорации ...
| | веќе видена | слични

Кредит од €20 милиони за Шпаркасе Банка Македонија · ЕБОР одобри кредитна линија од €20 милиони на Шпаркасе Банка Македонија за кредитирање на локалните ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Останато

Владата планира да ги објави јавно фирмите кои земале државни субевниции, а на своите вработени не им ги исплатиле платите. Сите ќе бидат ставени денеска на ...
сите 103 | | | веќе видена

Здравствените власти вчера повторно регистрираа трицифрена бројка на новозаболени од Ковид-19 во земјава, но висока е и бројката на оздравени пациенти, a ...
сите 734 | | | веќе видена

Евентуалниот постизборен трансфер или купување на пратеници преставува измама кон граѓаните, смета универзитетскиот професор Владимир Божиновски. Во јавноста ...
сите 186 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 127 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска на тркалезна маса на Светската банка за поддршка на приватниот сектор во Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: