Заев: Очекувам масовна излезеност на изборите


Актерката и поранешна пратеничка на СДСМ, Софија Куновска, за „веселата математика која недостига“ во врска со резултатите од изборите, а во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Софија Куновска, која беше дел од високото партиско раководство на СДСМ и поранешна пратеничка ја критикува одлуката на лидерот на партијата Зоран Заев кој ...
| | веќе видена | слични

Александар Верушевски, син на претседателот на Комисијата за внатрешни работи на СДСМ и советник на лидерот Зоран Заев кога беше премиер, Зоран Верушевски, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата „Можеме“ е победничка на парламентарните избори, со предност од три пратенички мандати пред ВМРО-ДПМНЕ, а со можност за уште еден или два повеќе, ...
| | веќе видена | слични

„Горд наш народе! Можеме! И тоа како можеме! Успеавме народе мој! Со убедлива и стабилна предност, во моментот од над три пратенички мандати пред ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ноќеска прогласи победа на коалицијата „Можеме“ на вчерашните парламентарни избори, оценувајќи дека победила волјата на народот и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред малку на прес-конференција прогласи победа на коалицијата „Можеме“ на предвремените парламентарни избори.„Успеавме со убедлива ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ е во блага предност на предвремените парламентарни избори во земјава. Според податоците на Државната изборна комисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Очекувам масовна излезеност на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: