Филипче: Кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот


Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
| | веќе видена | слични

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот за формирање регионални „ковид-центри“ во градовите каде веќе постојат општи болници и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, очекува учениците од септември да се вратат во училишните клупи. Во однос на претстојните избори, тој за Гласот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска го посети Здравствениот дом во Свети Николе, каде се сретна со директорката Славица Панева и со докторите и ...
| | веќе видена | слични

Процентот на новодијагностицирани од вкупниот број тестови и на хоспитализирани од вкупниот број новодијагностицирани, како што рече министерот, и натаму е ...
| | веќе видена | слични

Во Свети Николе имаме поголем бран на заразени, овој бран се поврзува со кластер од Штип, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој беше во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата ...
сите 223 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: