Филипче: Во Свети Николе имаме поголем бран на заразени, ПОБРЗАН СО КЛАСТЕР ОД ШТИП

Во Свети Николе имаме поголем бран на заразени, овој бран се поврзува со кластер од Штип, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој беше во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемувањето на бројките на новоинфицирани во гостиварскиот регион е алармантна и потребно е да се спроведат активности за доследно почитување на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на заклучокот на дебарскиот Оперативен штаб почна дезинфекција на главната и пофрекфентните улици, како и јавни површини во градот. Ова, откако ...
| | веќе видена | слични

Во градот под Исарот, сошиени се илјадници заштитни маски за извоз откако почна пандемијата на коронавирусот. Месец дена имаше голема побарувачка за заштитни ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Министерството за здраство во Кичево денеска нема нови лица заразени со коронавирус. Едно лице почина, а едно оздраве. Со ова вкупниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 781 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Во Свети Николе имаме поголем бран на заразени, ПОБРЗАН СО КЛАСТЕР ОД ШТИП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: