Димитров: Точно е дека треба да имаме помалку од 400 позитивни за две недели за да одиме во ЕУ

Шефот на македонската дипломатија денеска пред новинарите потврди дека за Македонија да влезе на „белата листа“ на ЕУ и нашите граѓани да можат да патуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија од денска забранува влез на нејзина територија од 13 земји за кои процени дека имаат премногу случаеви на корона вирус. На списокот покрај 12 други ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии
2 копии

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека Италија не може да дозволи нов бран на коронавирусот поради небрежност на поединци и влегување на позитивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 372 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 22 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Точно е дека треба да имаме помалку од 400 позитивни за две недели за да одиме во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: