24 Интервју со Наташа Габер: Правда во Македонија мора да има

Пред десетина дена малку подзаборавениот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој се обиде да му се спротистави на хибридниот режим, сам без никаква помош, направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Довербата во судските институции граѓаните ја добиваат и ја губат во зависност од тоа како се извршува работата во тие институции. Она што е клучно е фактот ...
| | веќе видена | слични

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета поради дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема намера ниту да ги повлече изборните спотови, ниту да им се извини на обвинителката Вилма Рускоска и на судијката Добрила Кацарска откако ...
| | веќе видена | слични

Рускоска се заканила со тужба, Кацарска вели дека ВМРО-ДПМНЕ си прави штета на партијата. Новиот ТВ спот на ВМРО-ДПМНЕ го разбранува врвот на македонското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 548 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 484 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 246 | | | веќе видена

Новиот коалициски партнер на Зоран Заев, Мендух Тачи со години е на црната листа на САД. Тие неодамна ја обзнанија постизборната коалиција во владата која би ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

24 Интервју со Наташа Габер: Правда во Македонија мора да има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: