Штипските епидемиолози почнаа со првите контролни брисеви на текстилните работници


Епидемиолозите од штипскиот Центар за јавно здравје денеска и утре интезивно ќе ги земаат првите контролни брисеви на 53 текстилни работници од првата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Медицинска сестра од штипската Клиничка болница, која работела на друго одделение, а била на помош на своите колешки на Инфективното одделение е новиот ...
| | веќе видена | слични

До кога СДС ке се коцка со здравјето на народот. Уште колку човечки животи треба да се изгубат за да се освестат дека ова не е играчка. -Добивме информација ...
| | веќе видена | слични

 Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека медицинската сестра уште пред 10 дена е во изолација. Таа заедно со уште пет здравствени ...
| | веќе видена | слични

Во Штип расте бројот на заразени медицински работници со корона вирусот. Откако вчера цела смена замина во изолација поради тоа што лекар од Итната медицинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден лекар од Брзата помош во Штип е позитивен на коронавирусот. Директорката на Здравствениот дом „Панче Караѓозов“ – Штип, Снежана Трајковска на денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекар од Итната медицинска помош во Штип е позитивен на корона вирус. Тоа во изолација однесе цел тим, односно шестмина негови колеги, објавува Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 158 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипските епидемиолози почнаа со првите контролни брисеви на текстилните работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: