Несекојдневна глетка: Шефот на полицијата лежел со лицето на земја во знак на поддршка на протестите


Во текот на демонстрациите на движењето "Black Lives Matter" шефот на полицијата во Вебстер, Мајкл Шо, легнал со лицето завртен кон земјата. Така лежел повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го доведе во прашање легитимитетот на видеото на кое се прикажани полицајци во Бафало, Њујорк кои туркаат старец, кој потоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Мит Ромни, републикански сенатор од Јута, вчера се појави на демонстрациите во Вашингтон против полициската бруталност и убиството на Афроамерикенцот Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 358 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 529 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несекојдневна глетка: Шефот на полицијата лежел со лицето на земја во знак на поддршка на протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: