Чулев: Одредени политичари, за побрзо да организираат избори, заборавија на здравјето на граѓаните


Господине Чулев, на сила во моментов е одлуката за ограничување на движењето за одредени општини која трае 80 часа, каков е вашиот став по ова прашање? Чулев: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков – Јасмина е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот мнистер за внатрешни работи Наќе Чулев реагира на обвинувањата од СДСМ дека незаконски ја унапредил сопругата на Митко Чавков, објаснувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, велат во ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. ...
| | веќе видена | слични

Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но јас и понатаму ќе бидам на страна на вработените и ќе постапувам исклучиво во согласност со ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министерот Наќе Чулев ги демантира денешните пишувања во дел од медиумите дека без оглас ја унапредил сопругата на Митко Чавков во МВР, но и на прес ...
| | веќе видена | слични

Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил сопругата на Митко Чавков на  повисока позиција за три скалила погоре во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Одредени политичари, за побрзо да организираат избори, заборавија на здравјето на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: