Угостителите работат со загуба и покрај отворањето на кафаните

Загубите за авиокомпаниите поради корона кризата ќе бидат највисоки во историјата на авијацијата, предупреди првиот човек на Меѓународната асоцијација за ...
| | веќе видена | слични

Претходната година, на вчерашен ден, 700 авиони летаа над Европа во исто време, а вчера тој број изнесуваше само 27, пренесува босански „ Аваз “. Бројни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кабински пресонал во заштитни костуми, здравствени потврди за патниците, задолжителни маски за лице и долги чекања за пријавување на лет, ќе бидат новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интерконтиненталните летови за обичните патници најверојатно нема да се обновот до крајот на годинава, изјави денеска за Си ен би си Александар де Жунјак, прв ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се ...
сите 260 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 304 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 192 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 168 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски зборува за патриотизам, за национални чувства на државата.. сакајте си го прилепчани ВМРО, тоа е мое и ваше. но ДПМНЕ никогаш, затоа што ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите работат со загуба и покрај отворањето на кафаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: