КАМПАЊА, ПРОВОКАЦИЈА ИЛИ НАДЕЖ - Ахмети и ДУИ бараат обединување за Албанец премиер


Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
| | веќе видена | слични

Дали идејата на ДУИ за Албанец премиер е реално остварлива или трик и популизам на Ахмети за подобра позиција на коалициското столче на власт? Желбата на ...
| | веќе видена | слични

Го забележавте ли тој радикален пресврт на Али Ахмети и ДУИ, го забележувате ли тој феномен што се отсликува во метафората „јас ќе бидам премиер“? Ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи идејата за премиер Албанец на Али Ахмети ја нарече тешка манипулација, потенцирајќи дека лидерот на ДУИ тоа го прави бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Премиер ќе биде тој што ќе победи на изборите, а Албанците можат да освојат најмногу до дваесетина пратеници, објасни лидерот на ДПА. Тешка манипулација со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веднаш откако ДУИ објави дека најголемите макеодонски партии го загубиле политичкиот монопол во Македонија стигна студен туш за лидерот на партијата Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, во емисијата "Патот кон" („Rruga Drejt“) зборуваше за политичките случувања во земјата и идејата за албански ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 613 | | | веќе видена

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 234 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 399 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од кампањата за ...
сите 225 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАМПАЊА, ПРОВОКАЦИЈА ИЛИ НАДЕЖ - Ахмети и ДУИ бараат обединување за Албанец премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: